Metal Etiket, Paslanmaz Etiket, Alüminyum Etiket, Pirinç Etiket

Metal Etiket, Paslanmaz Etiket, Alüminyum Etiket, Pirinç Etiket

Her gün karşılaştığımız metal etiketler, dikkatimizi çekebilmesi, üzerindeki ürün hakkında bilgi vermesi ve en yaygın kullanım biçimi olan uyarı amaçlı kullanılmaktadır. Farklı boyut ve renklerden oluşan metal etiketler, genel olarak eloksal, alüminyum ve çelikten oluşmaktadırlar. Dayanıklı olması, güzel görünümü ve uzun yıllar boyunca kullanılabilir olması metal etiketlerin bu kadar çok kullanılmasının nedenidir.

Çoğunlukla sanayi, otomotiv vb. sektörlerde dayanıklılığı sebebiyle tercih edilirler. Hatta inşaat sektöründe dahi kullanılmaktadır. Birçok genç evlerinde veya odalarında esprili yazılar için metal etiket kullanmaktan hoşlanır. Yıllarca deforme olmadan kullanılabiliyor olması çoğu sektörde tercih sebebidir.

Metal etiketlerin bir diğer güzel yanı da ürün özelliklerinin açıklamalarına yardımcı olmasıdır. Hem estetik açıdan hem de dikkat çekebilmesi yönünden seçilen metal etiketler üzerine anlatılmak istenilen ya da ürünün hangi yönüne dikkat çekilmesi isteniyorsa o özelliği hakkında yazı yazılabiliyor olmasıdır. Metal etiketler istenilen boyut ve ebatlarda yapılabilmektedir. Bazı kısa ve net özellikleri belirtmek için kullanılan metal etiketler istenilen geometrik şekillerle de yapılabilmektedir.

Metal etiketler  paslanmaz olup, dış formatları lazer kesimlidir. Metal etiketin üzerine yapılması istenilen yazılar asit indirmedir. Malzemeleri pirinç, alüminyum, paslanmaz(krom) dan oluşmaktadır. Bu nedenle özellikle gemilerde, gemi vana ve cihazlarında, sanayi makinelerinde cihaz hakkında bilgi verebilmesi için dayanıklı bir şekilde üretilen metal etiketler kullanılır. Scala Reklam, tüm bu sektörlerde uzun ömürlü olmasına dikkat ederek metal etiket üretmektedir.

Scala Reklam’ın metal üzerine uyguladıkları görseller serigrafi, fotolak gibi yöntemlerle levha üzerine geçirilir üzerine, hidroklorik asit ve hidrojen peroksitten oluşan asit banyosu yaptırılarak maskelenmiş yerlerin asit tarafından emilmiş olması sağlanır. Erimiş yani indirilmiş yerler istenilen renkte boyalar ile doldurularak işlem tamamlanır. İşte Scala Reklam’da asit indirme yöntemi ile üretilen metal etiketler oldukça sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü olur.

Scala Reklam metal etiket konusunda başarılı çalışmaları olan bir firmadır. Metal etiket üzerinde bir hayli ürünü bulunan Scala Reklam’ın istenilen formatlarda ve boyutlarda, farklı şekillerde metal etiket yapımı bulunmaktadır. Scala Reklam’da bulabileceğiniz metal etiket çeşitleri; paslanmaz etiket, alüminyum etiket ve pirinç etiket gibi etiketlerdir. Bu etiketlerden sahip olmak istiyorsanız Scala Reklam'ın ürettiği dayanıklı, uzun ömürlü, çeşitli ve üzerindeki yazıları renkli olan metal etiketlere bir göz atmanız fayda sağlayabilir. Farklı ürünler için Scala Reklam'ın diğer ürünlerine de bakabilirsiniz.

Özgün ve şık kapı isimlikleri kurumsal kimliğinize, değer katar.

Özgün ve şık kapı isimlikleri yapıyoruz. Çözüm üretmekte tasarım da iddialıyız.

Çözüm ortağınız olmak dileğiyle...