Kapı Tabelası - Kapı Tabelaları Önemi

Kapı Tabelası - Kapı Tabelaları Önemi

YÖNLENDİRME TABELALARININ ÖNEMİ


Tabela, anlam olarak üzerinde tanıtıcı, belirleyici, açıklayıcı, yön gösteren levha olarak tanımlanır. Bu durumda tabelalar adımımızı attığımız her yerde karşımıza çıkar. Peki, bu tabelalar nasıl yapılır? Nerelerde kullanılır? Nerelerde yapılır?  
Çevremizde gördüğümüz tabelaların en başında ilk olarak kapı isimliği gelir. En çok kullanılan yönlendirme tabelaları arasında bu çeşit yer alır. Çünkü kapı isimliği günümüzde zorunluluk haline gelmiştir. Adres ararken büyük yardımcılarımızdan birisidir. Kalabalık yaşam şartları nedeniyle yapılan apartmanlar birçok aileye, kişiye ev sahipliği yaptığı için aynı bina içerisinde en az on daire bulunmaktadır. Adresimizi arayan insanlar içinde kapı isimliği büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Aranılan adresin son aşaması daire bulmak olduğu için bu son adımda kapı isimliğinin yardımı büyüktür. Sadece biz ararken değil biz aranırken de misafirlerimize kolaylık sağlar. Eve verilen sipariş içinde kapıda isminizin yazması kargo ve kurye için önemli bir avantajdır. 
Yönlendirme Tabelaları sadece bununla sınırlı değildir.  Özellikle şirket ve ofisler için kullanılan kapı tabelaları büyük önem taşımaktadır. Okullarda, hastanelerde, kurumsal şirketlerde aradığınız kişiyi veya departmanı bulabilmeniz için imdadınıza kapı tabelaları yetişiyor. Hastanelerde sık sık rastlanılan kapı yönlendirme tabelaları aradığımız klinik veya doktoru bulabilmemiz için bize yol gösteriyor. Kapı tabelaları, müdür, müdür yardımcısı, memur gibi üst düzeylerin ayrımını yapabilmemizi sağlamaktadır.
 Büyük ve karmaşık gözüken kurumsal yerlerde, özellikle büyük hastanelerde ve şirketler de yer ve yön bulmak oldukça zordur. İstediğiniz odayı veya bölümü bulmak için sağa sola, danışmana veya görevliye sormanıza gerek kalmadan kapı yönlendirme tabelaları eşliğinde aradığınız yeri bulmanız oldukça kolaydır.
 Bu tabelaların görüntüsü basit olsa da yapımı ve fikir aşaması o kadar da basit değildir. Tabelaların da farklı renk, model, desen ve çeşitleri mevcuttur. İç mimarinin özelliklerine göre tabelanın şekline ve rengine karar verilir. Yapılan tabelanın kalitesi ve kullanım kolaylığı önemlidir. Kısa ömürlü bir tabela daha fazla uğraş ve masraf gerektirir. Bunun için en uygun fiyat ve kalite garantisi sağlayabilen firmalar tercih edilmelidir. Firma bilgilerine ulaşabilmek için  http://kapiisimlikler.com adresine tıklamanız yeterli olacaktır.

 

 

 

Özgün ve şık kapı isimlikleri kurumsal kimliğinize, değer katar.

Özgün ve şık kapı isimlikleri yapıyoruz. Çözüm üretmekte tasarım da iddialıyız.

Çözüm ortağınız olmak dileğiyle...